„Царско село“ победи „Монтана“ в снежно-голово шоу

Монтана и Царско село направиха страхотно голово шоу на снега на стадион „Огоста“. Невероятният мач продължил почти 3 часа завърши при резултат 3:4.

Почивката между двете полувремена беше един час, защото снегът заличи линиите. На домакините им се наложи да търсят червена боя, за да могат да подновят очертанията.

Преди началото на срещата имаше минута мълчание в памет на прекрасния голмайстор и по-късно успешен треньор Никола Спасов. „Монтана“ и „Царско село“ са последните два отбора, водени от ерудирания специалист.

„Царско село“ започна по-силно, като в първите минути домакините трудно минаваха центъра. Постепенно играта се изравни и атаките следваха към двете врати.

В 30-ата минута Иван Михов пробва да си вкара автогол след корнер. Веднага след това Александър Башлиев успя да стори точно това, отигравайки с глава назад неспасяемо.

В края на първото полувреме започна много силен снеговалеж На почивката линиите станаха невидими и Георги Кабаков събра отговорниците на от отборите и обясни, че линиите трябва да бъдат очертани. Липсата на червена боя забави началото на второто полувреме с един час.

След голямото чакане играта беше подновена. След много битка и пързаляне паднаха пет гола.

В 49-ата минута Билал Бари изоставането на домакините, като голяма заслуга за гола има Сергей Георгиев. В 64-ата минута „Монтана“ стигна до изравнителен гол и то с много късмет. Центриране от левия фланг беше пресечено от Мартин Кавдански. Защитникът обаче изрита топката в крака на своя съотборник Антонио Георгиев и тя влезе във вратата. Радостта на домакините не трая дълго, защото те допуснаха ново изоставане в резултата само три минути по-късно. Антонио Георгиев свали с глава към Дилан Мартенс, а нападателят нанесе мощен удар, който опъна мрежата на Марин Орлинов.

В 83-ата минута Мартин Кавдански се ориентира най-добре след карамбол, който му позволи да излезе очи в очи с вратаря. Защитникът завърши атаката като нападател, насочвайки удара си право във вратата за 4:2. В добавеното време Владимир Айтов пък реализира трето попадение за „Монтана“.