Трябва ли да плащаме за медицинска помощ на плажа?

Лекарската помощ на плажа е безплатна. Концесионерите са задължени да осигурят медицински пункт с работно време от 8 до 18 часа.

Светлозар е избрал чадър на плажа в близост до медицинския пункт, за да е спокоен за внука си. Сигналите за скъпите лекарски прегледи по морето го притесняват, съобщава bgonair.bg.

„Явно като няма максимални цени, могат да си определят каквото си искат! Но не е правилно, според мен трябва да има някакъв морал от страна на лекарите“, казва Светлозар.

На бургаския плаж има линейка с лекар – реаниматор и две медицински сестри.

„Те са длъжни да осигуряват безплатна медицинска помощ при воден травматизъм. Разбира се те са лекари и на първо място са и хора, не съм видял да откажат на някой, който е в беда, камо ли да са поискали заплащане за тава“, заяви управителят на Северен плаж – Бургас Симеон Цветков.

На юг от Бургас също има медицинска помощ и оборудвани лекарски пунктове.

„При спешни случаи всичко е безплатно. Свързваме се със 112. Когато се наложи по-продължително лечение си има медицински кабинети в Китен, кои частни, кои работят със Здравна каса“, сподели лекарят на плажа в Китен д-р Румен Цонков.

Най-честите оплаквания на плажуващите са предимно проблеми с кръвното налягане.

„Най-често припадат! Пада им кръвното налягане. Изключение са инфаркти – и такива неща се случват!“, сподели опит от практика си спасителят Веселин Илиев.

Спасителите апелират туристите да спазват флаговата сигнализация и да избягват къпането в неохраняеми плажове.

Споделете това с Вашите приятели:
Pin Share