Резерва донесе успех на „Реал“, „Ливърпул“ разгроми „Аталанта“

С победен гол на резервата Родриго в 80-ата минута „Реал“ (Мадрид) надви „Интер“ с 3:2 в един от най-интересните двубои от старта на Шампионската лига.

Бразилецът реализира след пас на сънародника си Винисиус Жуниор, след като двамата се бяха появили като смени малко по-рано.

Това е първа победа за “белите” в група “В”, с което те вече имат 4 точки и могат да дишат по-спокойно. Тимът на Антонио Конте пък остава с 2 точки и е последен.

В другия мач от групата по-рано тази вечер „Борусия“ (Мьонхенгладбах) размаза „Шахтьор“ (Донецк) с 6:0 като гост и е лидер.

„Ливърпул“ пък изигра един от най-силните си мачове от началото на сезона при гостуването си на „Аталанта“ в Бергамо от третия кръг в група „D“. Мърсисайдци изнесоха футболна лекция на своя съперник, побеждавайки го с 5:0. Звездата на вечерта бе нападателят на англичаните Диого Жота, който реализира хеттрик с попадения в 16-ата, 33-ата и 54-ата минута. Другите два гола реализираха Мохамед Салах в 47-ата и Садио Мане в 49-ата минута.

Това бе трета поредна победа за „Ливърпул“ в групата и мърсисайдци водят убедително в класирането с пълен актив от 9 точки. „Аталанта“ се свлече до 3-ата позиция с 4 спечелени точки.