„Реал Сосиедад“ продължава да е лидер в Ла Лига

„Реал Сосиедад“ и „Виляреал“ завършиха наравно 1:1 в среща от 11-ия кръг на Ла Лига. По този начин футболистите от Сан Себастиан удържаха лидерската позиция в класирането, на която имат актив от 24 точки, а гостите остават трети с актив от 20 пункта.

Развръзката в срещата дойде още през първото полувреме. Първо испанският национал Жерард Морено даде аванс на „Виляреал“, след като бе точен от дузпа в 6-ата минута. „Реал Сосиедад“ стигна до равенството в 31-ата минута също от наказателен удар и пак представител на „Ла Фурия“ бе зад топката. Микел Оярсабал се разписа за 1:1.

През втората част двата отбора преобладаваха нарушенията за сметка на опасните атаки и логично не се стигна до нови попадения.

Баските прекъснаха серията си от шест победи, но имат с точка повече от втория в подреждането „Атлетико“ (Мадрид). „Дюшекчиите“ обаче са изиграли два мача по-малко. Подобно на „Реал Сосиедад“, и „Виляреал“ е допуснал само една загуба през сезона.