Реал Мадрид разпиля Алавес с шоу на Белингам и Винисиус

Реал Мадрид победи Алавес с 5:0 в двубой от 36-я кръг на Ла Лига. Попаденията за домакините бяха дело на Федерико Валдерде, Джуд Белингам, който направи и две асистенции, Арда Гюлер се разписа също веднъж, а Винисиус Жуниор реализира два гола.

„Белия балет“ се забавляваше на терена и изцяло доминираше, като създаде над 20 голови положения и владееше топката над 70% от времето. Алавес също показа атакуваща игра, но липсваше прецизност в завършващата фаза, а и Тибо Куртоа блесна с няколко чудесни спасявания. С тази победа Реал Мадрид остава на първа позиция, спечелил титлата, с 93 точки, докато Алавес е на 11-а позиция с 42 пункта на сметката си.

Още в 10-а минута Реал Мадрид успя да отбележи. Джуд Белингам посрещна перфектно центриране от Тони Кроос дълбоко в наказателното поле и го овладя с добро първо докосване. Последва точен шут, пратил топката във вътрешната страна на дясната греда – 1:0 за Реал Мадрид.

В 27-а минута Едуардо Камавинга постави топката на тепсия за Винисиус Жуниор, който отбеляза лесно със завършващ удар отблизо и не остави шанс на противниковия вратар да се намеси – 2:0 за Реал Мадрид. Превъзходството на „белия балет“ продължи и в продължението на първата част Джуд Белингам намери Федерико Валверде, който преодоля съперника си на границата на наказателното поле и нанесе страхотен удар в горния десен ъгъл – 3:0 за Реал Мадрид.

В 55-а минута Ферлан Менди се свлече в наказателното поле след съприкосновение със защитник, но съдията даде знак играта да продължи. Само две минути след това Алавес имаше най-добрият си шанс дотук през двубоя, след като прехвърлящо подаване намери непокрития Янис Хаджи, който овладя с добро първо докосване и шутира към долния десен ъгъл, но вратарят Тибо Куртоа блесна с фамозно спасяване.

В 70-а минута Винисиус Жуниор беше изведен от Джуд Белингам, като английският национал достави перфектния си пас за пореден път, а бразилецът демонстрира хладнокръвието си и стреля в горния ляв ъгъл, за да отбележи второто си попадение в мача – 4:0 за Реал Мадрид.

Само четири минути по-късно Родриго връхлетя върху неадресиран пас в наказателното поле и нанесе страхотен удар ниско в средата на целта, но Хесус Овоно го очакваше и направи брилянтно спасяване.

В 81-а минута Арда Гюлер изстреля отскочила топка, попаднала в него в наказателното поле, в долния десен ъгъл на вратата, за да вкара пореден гол с екипа на „белия балет“ – 5:0 за Реал Мадрид.