ПСЖ разгроми „Истанбул Башакшехир“ в доиграването, „Аталанта“ е на осминафинал

ПСЖ разгроми „Истанбул Башакшехир“ с 5:1 в доиграването на скандално прекратения мач между двата тима от Шампионската лига. Срещата тази вече продължи от 14-ата минута, след като по това време във вторник се стигна до разправиите заради обвиненията в расизъм, които Пиер Уебо отправи към четвъртия рефер. С този успех френският тим завършва на първо място в Група „Н“, изпреварвайки „Лайпциг“, който финишира втори. „Манчестър Юнайтед“ отива в Лига Европа като трети, а турците остават последни.

Неймар вкара хеттрик за парижани в 21-вата, 38-ата и 50-ата минути, а Килиан Мбапе добави два гола в 42-ата от дузпа и в 62-ата. Ветеранът Мехмет Топал реализира единственото попадение за „оранжевите“ в 57-ата.

„Аталанта“ стана поредният участник на 1/8-финалите на Шампионската лига. Италианците постигнаха минимален успех с 1:0 над Аякс на „Йохан Кройф Арена“. Домакините трябваше задължително да спечелят тази среща, за да изместят своя съперник от 2-ата позиция в група „D“, но съставът от Бергамо изигра срещата перфектно тактически и не даде почти никакви шансове на своя съперник, а накрая Луис Муриел окончателно отказа нидерландците, вкарвайки победния гол в 85-ата минута.

„Мидтиланд“ си тръгна от Шампионската лига с добро представяне и точка срещу шампиона на Англия „Ливърпул“. Срещата завърши 1:1. Мохамед Салах откри резултата след 55 секунди, а Шолц изравни от дузпа в 62-ата минута. Българският национал Божидар Краев не попадна в групата на „Мидтиланд“ за мача.