Провал за „Манчестър Сити“, втора поредна загуба за „Челси“

„Манчестър Сити“ изигра един от слабите си мачове от началото на сезона и завърши 1:1 в домакинството си на предпоследния в класирането „Уест Бромич“. Гюндоган откри резултата в 30-ата минута с първия си шампионатен гол от близо година. Малко преди почивката след автогол на Рубен Диас гостите изравниха. Това пък сложи край на серията на „Сити“ от 6 поредни мача във всички турнири без допуснат гол.

След второто поредно равенство във Висшата лига отборът на Пеп Гуардиола е на шесто място и изостава на пет точки от „Тотнъм“ и „Ливърпул“, които се изправят един срещу друг днес. За закъсалия „Уест Бромич“ точката е много ценна, но те останаха на 19-а позиция.

„Челси“ пък загуби второ поредно гостуване във Висшата лига. Лондончани отстъпиха с 1:2 на „Уулвърхамптън“, след като допуснаха пълен обрат. Оливие Жиру даде преднина на лондончани в началото на второто полувреме, но Даниел Поденсе изръвни в 66-ата минута. Секунди преди последния съдийски сигнал Педро Нето донесе победата на „вълците“.

С победата „Уулвс“ се изстреля на девето място с 20 точки, докато „Челси“ е пети с 22.