Италианецът Салваторе Карузо се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от категория АТР 250 в София.
Карузо, който на старта отстрани трудно в три сета втората ракета на България Димитър Кузманов, победи снощи поставения под номер 2 Феликс Оже-Алиасим (Канада) с 6:4, 6:4 след 100 минути игра в зала „Арена Армеец“. Така от първите четирима в схемата продължава единствено третият Алекс де Минор.
27-годишният Карузо стигна до първия си четвъртфинал за сезона в Тура на АТР. Там той очаква днес френския ветеран Ришар Гаске, който късно снощи се наложи с 6:4, 6:2 над чешкия тийнейджър Йонаш Форейтек.

