Пандемията не плаши мераклиите да се женят. Въпреки епидемиологичната обстановка пловдивчани продължават да сключват граждански бракове, заяви директорът на ОП „Радостни обреди“ Чудомира Пинджева.
60 двойки са се записали в Дома на младоженеца, за да си кажат заветното „Да“, за ноември. Цифрата е по-малка от традиционно силните месеци за сватби август и септември, но това е естествено, тъй като тогава е сезонът. Сключените бракове бяха 280, казва Пинджева.
За жалост младоженците отново се венчават с маски, като предпочитат свидетели да им бъдат само кумовете. В ритуалната зала вече се допускат до 15 души, пише „Марица“.
За 9 ноември четири двойки са се записали да сключат граждански брак – три в Централния дом и една в „Тракия“.
Навръх култовата дата 10 ноември две двойки ще се врекат във вярност. А ден след това – за 11.11. има планирани четири ритуала. Единият ще започне точно в 11:00 часа.
Миналата седмица една сватба е била отменена, тъй като кумовете на младоженците били с положителен тест за COVID.

