Манчестър Сити се изкачи в топ 4 на Висшата лига

„Манчестър Сити“ се изкачи до топ 4 на Висшата лига след безпроблемен успех над „Фулъм“. Отборът на Пеп Гуардиола спечели с 2:0 на „Етихад“, но пропусна да победи с по-голям резултат. Двете попадения паднаха до средата на първото полувреме. Рахийм Стърлинг откри още в шестата минута, а Кевин Де Бройне от дузпа удвои аванса на домакините.

В мач номер 700 в кариерата на Гуардиола испанецът не направи нито една смяна. То се случва за първи път за „Манчестър Сити“ от април 2005 г.

След блестящия старт на сезона Евертън пък все по-често губи точки. Този път това се случи на „Търф Моор“, където отборът на Карло Анчелоти завърши 1:1 срещу „Бърнли“.

Домакините започнаха отлично и поведоха в третата минута, когато Роби Брейди се разписа с удар от дистанция. „Карамелите“ подобриха играта си след първия половин час. Тогава Фабиан Делф се контузи и след смяната му Анчелоти промени схемата на игра.

Изравняването дойде в самия край на първата част. Голмайсторът на Висшата лига Доминик Калвърт-Люин отбеляза 11-ото си попадение за тази кампания. И двата отбора имаха шансове да стигнат до победата, но отлични намеси на Джордан Пикфорд и Ник Поуп предотвратиха нов гол

„Евертън“ е седми в класирането, но сигурно ще се окаже по-надолу след изиграването на другите мачове от кръга. „Бърнли“ остана в зоната на изпадащите с актив от 6 точки.