„Лестър“ е втори след победа срещу „Саутхемптън“

„Лестър“ излезе на второ място в класирането на английското първенство по футбол, след като Джеймс Мадисън се разписа през първото полувреме и Харви Барнс вкара в добавеното време за победа с 2:0 срещу „Саутхемптън“.

„Лисиците“ са на точка от лидера „Манчестър Юнайтед“ преди гостуването му срещу шампиона „Ливърпул“ днес.

Мадисън вкара с топовен шут зад Алекс Маккарти в 37-та минута след равностойно първо полувреме и Лестър спечели едва за четвърти път като домакин през сезона. Така отборът на Брендън Роджърс събра 35 точки от 18 мача и е с две повече от „Ливърпул“.

„Лисиците“ обаче определено се затрудниха със „светците“, които удариха греда чрез Стюърт Армстронг късно в мача. „Саутхемптън“ все пак загуби и остана осми в класирането с 29 пункта.