Левандовски няма спирачка, победи за лидерите в Бундеслигата

Роберт Левандовски направи поредния си силен мач и с два гола донесе победата на „Байерн“ (Мюнхен) с 2:1 над „Волфсбург“ в среща от 12-ия кръг на Бундеслигата. Баварците обаче продължават да са втори в класирането, но пък в събота гостуват на лидера „Байер“ (Леверкузен) и ще има възможност да излязат на върха преди кратката пауза в шампионата. Полският голаджия вече има 251 попадения в елита на германския футбол и се настройва за четвъртък вечер, когато се очаква да бъде избран за Футболист №1 на ФИФА за миналия сезон – най-голямото признание за него, след като “Златната топка” няма да бъде връчвана.

На „Алианц Арена“ Максимилиан Филип се разписа за Волфсбург след само 5 минути игра. После обаче Лева обърна резултата с две попадения – едно в добавеното време на първата част и едно в 50-ата минута. Това пък е първо поражение за гостите през сезона, с което те напускат престижната компания на „Ювентус“, „Милан“ и „Байер“ (Леверкузен), които единствени са без загуба от тимовете от топ 5 първенствата в Европа.

Байер (Леверкузен) не срещна никакви проблеми с Кьолн и го отнесе с 4:0 като гост. „Леверкузен“ си свърши работата с два бързи гола до 10-ата минута, с което още на този етап стана ясно, че „Кьолн“ няма шанс. Митчел Вайзер реализира за 1:0 в 8-ата минута, а две по-късно Муса Диаби удвои.

Домакините не съумяха да отговорят с нищо и след почивката Байер нанесе втори двоен удар за кратък период от време. Патрик Шик завърши бърза акция в 55-ата, а в 59-ата с нов гол се отличи 17-годишният талант Флориан Виртц. Шик имаше шанс и за пети гол, но гредата го лиши от това в 73-ата минута.

За “козлите” това е шеста загуба и идва след сравнително стабилизиране на тима, донесло 7 точки.

„Лайпциг“ пък продължава да диша във врата на лидерите. Този път 1/8-финалистът в Шампионската лига се справи трудно с коравия „Хофенхайм „като гост – 1:0. Разенбалшпорт е с равни точки с шампиона и има идеална възможност да посрещне новата година на върха, ако в събота “аспирините” и баварците завършат наравно. Тимът от Лайпциг се възползва от една от малкото си възможности в Зинсхайм. В 60-ата минута Юсуф Поулсен беше точен след асистенция на Марсел Забитцер. Атака беше разгледана детайлно от ВАР заради съмнения за засади в две ситуации, но в крайна сметка технологията изчисли, че всичко е било редовно.

След нова загуба тимът на „Шалке“ 04 със сигурност ще посрещне 2021 г. в зоната на изпадащите. Този път 7-кратният шампион на Германия отстъпи на „Фрайбург“ с 0:2. Така “миньорите” нямат победа вече в 28 поредни срещи за първенството, като последната им е от януари – още преди настъпването на пандемията.