„Лайпциг“ изхвърли „Юнайтед“ от Шампионската лига, „Ювентус“ развинти „Барселона“

„Лайпциг“ изхвърли „Манчестър Юнайтед“ от Шампионската лига. Двата отбора изиграха впечатляващ мач на „Ред Бул Арена Лайпциг“, в който германците победиха с 3:2, въпреки че до 80-ата минута водиха с 3:0. Анхелиньо откри за домакините във втората минута.

В 13-ата минута Амаду Хайдара бе точен за 2:0. В 69-ата минута резервата Джъстин Клуйверт наказа грешка в защитата на „Юнайтед“ за 3:0.и всичко изглеждаше решено. В 80-ата минута Бруно Фернандеш бе точен от дузпа, а в 82-ата появилият се в игра от пейката Пол Погба реализира още едно попадение за гостите – 3:2. В последните секунди на допълнителното време Ибрахима Конате едва не си отбеляза нелеп автогол и съвсем спокойно резултатът можеше да стане 3:3, но в крайна сметка домакините изпълниха целта си и продължават напред.

Италианският шампион „Ювентус“ разгроми с 3:0 при гостуването си „Барселона“ и така завърши на първото място в група G. Попаденията отбелязаха Кристиано Роналдо (13′, 53′) от две дузпи и Уестън Маккени (20′). Това е първо домакинско поражение за каталунците в турнира от 2013 година насам, когато загуби със същия резултат от „Байерн“ (Мюнхен).

Оттогава насам те имаха 38 мача без загуба на „Камп Ноу“ в ШЛ, но „Старата госпожа“ сложи край на тази впечатляваща серия. В Киев местният „Динамо“ победи с 1:0 „Ференцварош“ в битка за третото място и продължаване в Лига Европа.

В група „F“ сигурен осминафиналист беше само „Борусия“ (Дортмунд). „Жълто-черните“ гостуваха на „Зенит“, който пък нямаше шансове дори за третата позиция, и се наложиха с 2:1 след обрат. Второто място си оспорваха в пряк сблъсък „Лацио“ и „Брюж“. Срещата на „Олимпико“ завърши 2:2, което беше достатъчно на италианския тим, за да продължи напред.

В група „Е“ беше ясно, че „Челси“ и „Севиля“ ще играят в следващата фаза. Лондончани дори си бяха гарантирали първата позиция с гръмката победа с 4:0 на „Рамон Санчес Писхуан“, а сега излязоха с експериментален състав и направиха 1:1 с „Краснодар“. Двубоят на „Стамфорд Бридж“ не беше от значение и за руснаците, които ще се включат в елиминациите на Лига Европа. „Севиля“ пък победи с 3:1 „Рен“ като гост.