Кейн и Сон изведоха „Тотнъм“ отново на върха

„Тотнъм“ победи с 2:0 „Арсенал“ в дербито на Северен Лондон, благодарение на което „шпорите“ се завърнаха на върха във временното класиране на Висшата лига.

Тимът на Жозе Моуриньо надигра своя съперник с блестящото си представяне на контраатака през първата част, когато Хюн-Мин Сон (13′) и Хари Кейн (45’+1′) отбелязаха хубави попадения.

След почивката инициативата изцяло бе на страната на „Арсенал“, но за пореден път „топчиите“ бяха беззъби в атака и не успяха да материализират териториалното си превъзходство.

Това бе десети пореден мач без загуба за „Тотнъм“ в първенството. Така шпорите“ отново са на върха във временното класиране. „Арсенал“ е на 15-о място с 13 точки – 11 по-малко от днешния си съперник.