![](https://1chas.bg/wp-content/uploads/2020/12/Cigani-virus.jpg)
Какъв Ковид, какви мерки? Циганите в махалата вече празнуват
Стотици хора купонясват, вероятно празнуващи сватба. Купонът се вихри с пълна сила в хасковския кв. „Република“, сякаш няма пандемия. Клипче с ромския купон взриви фейсбук, след като беше пуснато в една от големите хасковски групи.
Празненството се вихри с участието на оркестър. На клипа освен купонясващите, сред които няма хора с маски, се вижда пристигането на трима полицаи, пише „Марица“. Те слагат край на вакханалията, но за кратко, след това тя си продължава, както при всяка сватба в квартала.
Заради пандемията са забранени организирането и провеждането на събирания и тържества от частен характер, като сватби, кръщенета, погребения и др., на които има повече от 15 души. На празненството, както се вижда, е половината махала.
Предстои да видим колко са съставените актове от полицията.