Испания нанесе историческа загуба на Германия

Испания нанесе исторически срам на Германия в Лигата на нациите, побеждавайки го с 6:0 в Севиля в края на груповата фаза.

Така Ла Фурия на Луис Енрике се класира за финалната четворка в надпреварата. Второто място обаче далеч не е най-лошото, което Йохаим Льов и компания понесоха. Бундестима не беше губил с такъв резултат от внушителните 89 години. За последно това се случи през 1931-а, когато тимът на Австрия разгроми германците отново с 6:0, но в приятелски мач.

Такъв срам германският тим не помни в цялата си история, тъй като не е губил с подобен резултат в официален мач. В Германия вече се питат това ли е краят на Льов и изчерпан ли е той като национален селекционер. Германците не отправиха нито един точен удар срещу друг отбор, който се счита за фаворит за европейската титла.

Срещата започна с по-добра игра на испанците и в началото те получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на границата на наказателното поле. Последва силен удар по земя на Серхио Рамос, който беше спасен от Нойер.

В 17-ата минута Алваро Мората се разписа на далечната греда с глава след центриране от ъглов удар на Фабиан Руис. Малко след това друг гол на Мората беше отменен заради засада, която беше спорна.

В 33-ата минута Хесе намери горната греда след удар с глава, но при добавката Феран Торес разстреля Нойер от близка дистанция – 2:0.

Агонията за германците продължи в 38-ата минута, когато резултатът стана класически. Отново след изпълнение на ъглов удар се разписа Родри.

В 55-ата минута Торес вкара за втори път след асистенция на Гая. Нападателят на „Манчестър Сити“ оформи хеттрика си с гол в 72-ата минута, за да направи 5:0. В 89-ата минута резервата Оярсабал отбеляза за крайното 6:0 след пас на Хосе Гая.

И така Испания се класира във финалната четворка на Лигата на нациите, където още е световният шампион Франция.