Известна треньорка стана жертва на имотна измама

Известна треньорка стана жертва на имотна измама

Имотната мафия вкара в мрежите си и известен треньор по художествена гимнастика. История започва още през 80-те години на миналия век. Тогава семейството на Лилия Воденичарска получава право на строеж върху държавна земя, намираща се в местността Драгакин камък в село Оселна, община Мездра.

По същото време започва и строежът на съседната къща, чиито собственици са Нешка Робева и съпругът й. „Всичките ми награди бяха вложени в къщата. Живели сме там по седмица-две, не сме били за постоянно”, разказа тя пред Нова телевизия.

Преди 3 години в селото плъзва слух, че двете къщи са продадени. Никой в Оселна не поставя това под съмнение, защото през последните години нито Нешка Робева, нито съседката й Лили са идвали в селото. Истината обаче е друга.

Според потърпевшите става въпрос за добре подготвен сценарий, част от схема за придобиване на имоти. За случилото се разбират случайно.

„Мой колега отива в Мездра, помолих го да мине и да види къщата. Като се върна ми каза „Госпожо, много ще ви изненадам, но някой живее във вилата”. Показа ми и снимки”, каза Робева.

„На 17 юни 2017 г. Нешка Робева ми звънна по телефона и ми каза, че имотите са ни били прехвърлени на различни лица. Самият кмет на селото беше много изненадан”, заяви Лилия.

„Г-жа Робева ми звъня лятото преди 3-4 години и ме попита кой стопанисва имота и й казах, че се носи мълва, че са го продали”, каза кметът на Оселна Росен Николов.

В този момент и кметът, и хората в селото знаят, че новият собственик е Цветан Кръстев – човекът, пуснал слуха за продажбата. Лили твърди, че никога не го е виждала. А Робева, че са се срещали веднъж преди много години.

След като двете жени разбират окончателно, че са изгубили имотите си, започват съдебен процес. Тогава научават какво точно се е случило, за да попаднат къщите им в чужди ръце.

През 2009 година бащата и лелята на Цветан опитват да си възстановят земя в село Оселна. По документи тя се намира в местността Ковачева падина. Въпреки това според Общинската служба по земеделие в Мездра семейството на Цветан успява да докаже, че земята им е именно тази, върху която са построени двете къщи. Въпреки че отново по документи, те се намират в местността Драгакин камък.

„Във всички карти съществува местността Ковачева падина, а Драгакин камък няма никъде. Последните карти, които съществуват в архива, са от 1999-2000 г. Ако имате къща на място, което след години трябва да се върне на друг човек, той по документи има само земя. А ако се докаже, че това е законната къща, трябва да се осигури достъп”, поясни Петьо Мазнев, началник на Общинска служба по земеделие в Мездра.