„Атлетико“ (Мадрид) приближава титлата

„Атлетико“ (Мадрид) се приближи още повече до титлата, след като победи като домакин „Реал Сосиедад“ с 2:1 в мач от 36-ия кръг на испанското първенство по футбол.

Така два кръга преди края на сезона тимът на треньора Диего Симеоне е лидер с 80 т., следват „Барселона“ със 76 т., „Реал“ (Мадрид) със 75 т. и мач по-малко, четвърти е „Севиля“ със 74 т. Последните мачове на „Атлетико“ са домакинство на „Осасуна“ и гостуване на „Валядолид“.

Срещу „Реал Сосиедад“ домакините поведоха с 2:0 още до средата на първото полувреме с голове на Яник Ферейра-Караско и Анхел Корея. След почивката Игор Субелдия намали в 83-ата минута и принуди „Атлетико“ да трепери до края. Независимо от загубата, „Реал Сосиедад“ остава на пето място и с големи шансове да се класира за Лига Европа.