Аматьори изхвърлиха “Реал“ (М) от Купата на Испания

Немислимото се случи! Третодивизионният „Алкояно“ постигна победа с 2:1 срещу „Реал“ (Мадрид) след продължения и се класира напред за Купата на Краля.

Мадридчани поведоха с гола на Едер Милитао, който не беше играл от октомври миналата година. Бразилският защитник за последно се появи на терена в мач срещу „Шахтьор“ от груповата фаза на Шампионска лига.

Изглеждаше, че „Реал“ безпроблемно ще си проправи път към осминафиналите на надпреварата, когато в 80-ата минута Хосе Солбес възстанови равенството и вкара мача в продължения.

Задачата за „Алкояно“ се усложни многократно, когато в 112-ата минута Рамон Лопес бе изгонен с червен картон. Секунди по-късно обаче Хуанан Касанова направи резултата 2:1 в полза на домакините и изхвърли „Реал“ от турнира.

В по-ранния мач от турнира „Реал Сосиедад“ се справи безпроблемно с „Кордоба“ като гости, побеждавайки го с 2:0. И двете попадения бяха дело на Вилиан Жозе.